دومین‌ روز تجمع ۲۰۰ نفری کارگران شهرداری منطقه دو اهواز

۲۰۰ نفر از کارگران شهرداری منطقه دو اهواز برای دومین روز تجمع کردند.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، حدود ۲۰۰ نفر از کارگران پیمانی خدماتی منطقه دو شهرداری اهواز که طی چند ماه گذشته حقوق نگرفته‌اند؛ صبح امروز برای دومین روز پیاپی بصورت همزمان مقابل ساختمان مرکزی شهرداری وشورای شهر اهواز تجمع کردند.

این کارگران که روز گذشته نیز در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری اهواز تجمع کرده بودند، به ایلنا گفته‌اند: حدود ۲۰۰ نفر  هستیم که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری « سپهر قلعه گلی» در سه ناحیه(یک ،دو وسه ) منطقه  دو شهر اهواز در فضای سبز مشغولیم اما در نتیجه بی‌توجه‌ای مدیران این شرکت بابت  چند ماه مزد از کارفرما طلبکاریم.

به گفته کارگران معترض،شرکت پیمانکاری سپهر قلعه گلی اهواز دستمزد ماه های فروردین واردیبهشت را به آنان پرداخت نکرده و بابت سنوات سالهای ۹۴ و۹۵ از او طلبکاراند.

به ادعای آنان، یکی دیگر از موارد مورد اعتراض کارگران فضای سبز شهرداری منطقه یک اهواز محدودیت حق اولاد وبیمه خانواده‌های آنان است.

به گفته  آنان آنچه کارگران شهرداری اهواز هر ماه به عنوان دستمزد می گیرند حداقل‌های مزدی قانون است که میزان آن سالی یک‌بار در پشت درهای بسته تعیین می‌شود اما هرگز میزان آن کفاف معیشت آنها را نداده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *