تشکیل پرونده برای علی معزی در دادگاه ویژه روحانیت

علی معزی، زندانی سیاسی محبوس در ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ در فشافویه که دوران محکومیتش به پایان رسیده است، هم اکنون با اتهامات جدیدی در دادگاه ویژه روحانیت رو به رو است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، علی معزی زندانی سیاسی، روز یکشنبه ۸ مردادماه، به شعبه ۴ دادیاری روحانیت در تهران اعزام و مورد بازپرسی قرار گرفت.

این زندانی سیاسی در هنگام حضور در دادگاه ویژه روحانیت، علاوه بر اتهام پیشین خود مبنی بر «تبلیغ برعلیه نظام» با اتهام دیگری تحت عنوان «مرتبط بودن با پرونده احمد منتظری» مواجه گردیده است.

در پایان این جلسه بازپرسی، برای این زندانی قراری صادر نگردیده و وی را مجدداً به زندان تهران بزرگ بازگردانده‌اند.

گفتنی است، علی معزی که از بیماری‌های متعددی نیز رنج می‌برد، علیرغم به پایان رسیدن دوران محکومیتش، به دلیل مخالفت مسولین قضایی و گشایش یافتن پرونده‌ای جدید برای وی، تا کنون آزاد نشده است.

این زندانی سیاسی که در اوایل خردادماه سال جاری، دوران محکومیتش به پایان رسیده است، در پی تشکیل پرونده‌ای جدید در شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران، به بند ۲ ندامتگاه تهران منتقل شد.

طی ماه گذشته، قرار بر تشکیل دادگاهی جهت رسیدگی به اتهامات مرتبط با پرونده جدید بود که به علت امتناع علی معزی از بستن دستبند و پابند، این دادگاه تشکیل نشد.

لازم به یادآوری است که علی معزی، در دی‌ماه سال ۹۵ در پی پرونده سازی جدید از زندان رجایی شهر کرج به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدو به مدت بیش از دو ماه، تحت بازجویی قرار گرفت.

علی معزی، زندانی سیاسی در پی اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی از زندان اوین به زندان رجایی شهر تبعید شده بود و در تاریخ ۱۵ دی ماه ۹۵ هنگام ملاقات با خانواده‌اش توسط ماموران از زندان رجایی شهر به بازداشتگاه اطلاعات اوین انتقال یافت.

آقای معزی که سابقه بازداشت و زندان در دهه ۶۰ را نیز دارد، در پاییز ۸۷ دستگیر و به دو سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که پس از تحمل دو سال حبس در زندان رجایی شهر و آزادی از زندان، مجدداً در خردادماه سال ۹۰ بازداشت شد.

علی معزی به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق به چهار سال حبس محکوم شده بود که تا پیش از تشکیل پرونده جدید قرار بود فروردین‌ماه سال ١٣٩۴ آزاد شود. نامبرده سپس به‌صورت غیابی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

این زندانی سیاسی در طول بیش از پنج سال حبس هرگز به مرخصی اعزام نشده است.

علی معزی از خونریزی روده، تومور مثانه، بیماری پروستات و ناراحتی کلیوی رنج می‌برد و از رسیدگی پزشکی نیز محروم بوده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *