گزارشی از وضعیت پریزاد حمیدی شفق و پوریا مضروب، زندانیان سیاسی

پریزاد حمیدی شفق، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین و پوریا مضروب، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، در حال گذران دوران محکومیت خود هستند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، پریزاد حمیدی شفق در تاریخ ۵ اسفندماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در بند ۲الف زندان اوین منتقل شد. این فعال سیاسی پس از ۲۵ روز، با اتمام مراحل بازجویی به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

پریزاد حمیدی شفق پس از مدتی توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به اتهامات «توهین به مقدسات»، «ترغیب و تحریک به اعمال خشونت آمیز»و «عضویت و فعالیت در یکی از گروه‌های مخالف نظام« در مجموع به ۱۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا به ۵سال و ۷ماه و ۱۵ روز حبس کاهش یافت.

پریزاد حمیدی شفق ۳۸ ساله و مدیر و مدرس آموزشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای و آموزگار است. این فعال سیاسی هم‌اکنون یازدهمین ماه از محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند.

پوریا مضروب در تاریخ در زمستان ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. این فعال سیاسی توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به اتهامات «توهین به مقدسات» «ترغیب و تحریک به اعمال خشونت‌آمیز» و «عضویت و فعالیت در یکی از گروه‌های مخالف نظام» در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پوریا مضروب، منبت‌کار، آهنگساز و ترانه سرا است و اکنون در حال گذران دوران محکومیت خود در زندان اوین است.  

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *