مدیرعامل دویچه وله خطاب به رهبری ایران: به سانسور اینترنت پایان دهید

مدیرعامل دویچه وله در آستانه انتخابات ایران خواستار آزادی دسترسی به اطلاعات در ایران شد. او از مسئولان جمهوری اسلامی خواسته است، از شفاف‌سازی در زمینه‌های اجتماعی و سیاسی نهراسند و به سانسور اینترنت پایان دهند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، پتر لیمبورگ، مدیرعامل دویچه وله روز چهارشنبه (۲۴ فوریه / ۵ اسفند) در آستانه برگزاری انتخابات ۹۴ در ایران بیانیه‌ای خطاب به حاکمان جمهوری اسلامی منتشر کرد. او در آغاز این بیانیه از مسئولان خواست، امکان دسترسی آزاد شهروندان ایرانی به اطلاعات را فراهم کنند.

مدیرعامل دویچه وله تاکید کرد که انتظار می‌رفت، پس از پایان مناقشه هسته‌ای و برداشتن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران فضای اجتماعی و سیاسی در این کشور باز شود، اما این اتفاق نیفتاده و سانسور اینترنت همچنان در دستور کار مقامات حکومتی قرار دارد.

لیمبورگ ضمن اشاره به ممنوعیت دسترسی به وبسایت فارسی دویچه وله در ایران تصریح کرد که از نیمه ماه ژانویه امسال دسترسی به این وبسایت حتی از طریق فیلترشکن هم سخت‌تر شده است. او احتمال می‌دهد که این اتفاق به دلیل اطلاع‌رسانی در زمینه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رخ داده است.

مدیرعامل دویچه وله به مسئولان حکومتی در ایران توصیه می‌کند که از شفاف‌سازی در زمینه‌های اجتماعی و سیاسی نهراسند، به سانسور اینترنت پایان دهند و از این طریق برای اکثریت جامعه جوان ایران امکانات رشد اراده شخصی و تبادل نظر در باره موضوعات اجتماعی را فراهم کنند.

Post source : دویچه وله فارسی

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *