زاگرس خودرو با ۸۰ کارگر در آستانه تعطیلی قرار گرفت

یک فعال کارگری در بروجرد از کاهش امنیت شغلی حدود ۸۰ کارگر کارخانه زاگرس خودرو به سبب کاهش تولید تا به حداقل ظرفیت ممکنی خبر می‌دهند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، محمد گودرزی دبیر خانه کارگر بروجرد با بیان اینکه، این واحد تولیدی با ۸۰ کارگر در استان لرستان هم اکنون با حداقل ظرفیت تولید در آستانه تعطیلی است، افزود: ظاهرا مدیریت این کارخانه پس از چند ین ماه کاهش در ظرفیت تولید، از ابتدای سال جاری به صورت رسمی اعلام کرده است که قصد تعطیلی کارخانه را دارد.

او افزود: همچنین مشکلات مالی در این کارخانه باعث شد تامدیران آن طی دو سال گذشته با تعداد ۲۰۰ کارگر بعد از اتمام قرار داد کار تسویه حساب کنند، درحال حاضر ادامه روند مشکلات مالی کارخانه باعث به تاخیر افتادن بیش از هفت ماه دستمزد کارگران شاغل شده است که در آستانه اخراج قرار گرفته‌اند.

به گفته وی، مدیران زاگرس خودرو که از شرکت‌های وابسته به یک گروه خودروسازی در کشور مالزی است علی رغم آنکه می‌دانند کارگران این منطقه فرصت شغلی دیگری در انتظارشان نیست اصرار دارند تا به دلیل نبود مواد اولیه ٰکارخانه را به طور کامل تعطیل کنند.

گودرزی تصریح کرد: مشکلات این کارخانه دست کم از ۷ تا ۸ سال قبل از زمان تحریمهای اقتصادی آغاز شده به همین دلیل در حال حاضر این کارخانه که با یک خورو ساز داخلی همکاری دارد می‌تواند منابع مالی لازم را برای بالا بردن توان تولید ودستمزد کارگرانش تامین کند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *