آزادی عباس لسانی با قرار وثیقه

عباس لسانی، فعال مدنی، پس از ۸ روز اعتصاب غذا، روز چهارشنبه ۵ خردادماه با تودیع وثیقه از این زندان آزاد شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، عباس لسانی، فعال مدنی که از تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه در اعتراض به عدم آزادی در موعد مقرر دست به اعتصاب غذا زده بود، روز چهارشنبه ۵ خردادماه با تودیع وثیقه ۱۵ میلیون تومانی از زندان عادل آباد آزاد گشت.

لازم به یادآوری است که محکومیت یک ساله آقای لسانی در ۲۹ اردیبهشت‌ماه به‌پایان رسید.

تارنگار حقوق بشر در ایران روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه گزارش کرد، خانواده عباس لسانی جهت تودیع وثیقه به شعبه دوم دادیاری مراجعه کرده و از سوی دادستان باخبر شدند که پرونده این فعال مدنی جهت بررسی به شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل ارسال شده است. پس از اطلاع از این موضوع، خانواده عباس لسانی به شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل مراجعه و خواستار پذیرش وثیقه ۱۵ میلیون تومانی گشته‌اند، اما قاضی دادگاه انقلاب اردبیل ضمن عدم دریافت وثیقه، ابلاغیه‌ای مبنی بر احضار عباس لسانی را صادر و به خانواده وی تحویل داده است.

بنا بر این احضاریه آقای لسانی می‌بایست در روز ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ به شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل مراجعه کند.

بنا به گزارش ۲۱ اردیبهشت‌ماه تارنگار حقوق بشر در ایران، مسئولین قضایی طی ابلاغیه‌ای در خصوص پرونده جدید عباس لسانی، فعال مدنی محبوس در زندان عادل‌آباد شیراز، اعلام کرده بودند که تودیع وثیقه ۱۵ میلیون تومانی برای آزادی وی لازم‌الاجرا است و بایستی در شعبه ۶ دادیاری دادگاه انقلاب شیراز و یا در شعبه ۲ دادیاری دادگاه اردبیل صورت پذیرد.

لازم به ذکر است که عباس لسانی، فعال مدنی آذری‌زبان، روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه، جهت رسیدگی به پرونده جدید، به شعبه ۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب شیراز منتقل شد و از سوی بازپرس پرونده به «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام» متهم شد.

عباس لسانی، فعال مدنی که سابقه بازداشت و زندانی شدن‌های متعددی دارد، صبح روز چهارشنبه سی و یکم تیرماه، هنگام مراجعه به محل کار از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد. پس‌ازاین، وی در بیست و یکم آبان ماه ۱۳۹۴، بدون اطلاع قبلی، از زندان اردبیل به زندان شیراز منتقل شد.

وی در شعبه اول دادگاه استان اردبیل در خردادماه، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *