بازداشت ۳۷ نفر به دلیل روزه خواری در همدان در ۴۸ ساعت

فرمانده انتظامی شهرستان همدان با تأکید بر تشدید برخورد با «حرمت‌ شکنان ماه رمضان» گفت که ظرف ۴۸ ساعت گذشته ۳۷ نفر «روزه‌خوار» در این شهرستان دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از برنا، پژمان قویمی فرمانده انتظامی شهرستان همدان با تأکید بر تشدید برخورد با روزه‌خواران در ملأعام و اماکن عمومی اظهار داشت: “افراد مجاز به روزه‌خواری در ملأعام نیستند و افراد حرمت‌شکن در ایام ماه مبارک رمضان که تظاهر به روزه‌خواری می‌کنند به مراجع قضایی معرفی می‌شوند”.

وی افزود: “متخلفان براساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات عمومی در این زمینه بنا بر تشخیص قاضی به ۱۰ روز تا ۲ ماه حبس و در برخی موارد ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شوند”.

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی دارای تخلف روزه‌خواری پلمب می‌شوند تأکید کرد: “مراکزی که مجاز به عرضه مواد غذایی به مسافران هستند باید تمام ضوابط و مقررات ابلاغی اداره نظارت بر اماکن عمومی را رعایت کنند”.

قویمی افزود: “مأموران نیروی انتظامی در راستای مبارزه با روزه‌خواری در انظار عمومی و توجه به امر به معروف و نهی از منکر در نقاط مختلف مستقر شدند و تیم‌هایی به صورت گشت سیار و ثابت نیز در این زمینه فعالیت دارند”.

فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: “در ظرف ۴۸ ساعت گذشته ۳۷ نفر روزه‌خوار در این شهرستان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند”.

وی بیان کرد: “همچنین در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف ناامن کردن اماکن تفریحی برای موتورسوارن متخلف و مزاحم، مأموران یگان امداد همدان در ظرف ۴۸ ساعت گذشته تعداد ۲۵ دستگاه موتورسیکلت و ۵ دستگاه خودرو مزاحم و متخلف را متوقف و به پارکینگ منتقل کردند”.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *