افزایش ۲۰ درصدی اخراج کارگران در واحدهای صنعتی قاین

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی قاین از افزایش بیست درصدی اخراج کارگران واحدهای صنعتی این شهر در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، براساس اظهارات رئیس اداره کار، تعاون ورفاه اجتماعی قاین، میزان اخراج کارگران در واحد‌های صنعتی قاین در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: میزان شکایات از واحد‌های تولیدی و استفاده کنندگان از بیمه بیکاری نیز در ۳ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰درصد افزایش داشته است وعلت آن هم مشکلات واحد‌های اقتصادی است که مجبور شده‌اند تعدیل نیرو داشته باشند.

وی کاهش میزان تولید کارخانه وعدم کار کارخانه‌ها با ظرفیت کامل را دلیل اخراج و تعدیل نیرو عنوان کرد و گفت: معمولا با این شرایط کاری هر واحد تولیدی به صورت میانگین ۳ تا ۴ نیروی خود را کم کرده‌اند.

رئیس اداره کار قاین یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مهم در بخش کارگری شهرستان را مربوط به بخش پیمانکاران دانست و گفت: با توجه به اینکه مطالبات پیمانکاران به خصوص پیمانکاران راه و آب وفاضلاب از سوی ادارات کل پرداخت نشده است، با تعویق ۳ تا ۶ ماهه در حقوق کارگران مواجه هستیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *