مریم نقاش زرگران باردیگر دست به اعتصاب غذا زد

مریم نقاش زرگران، نوکیش مسیحی محبوس در بند نسوان اوین، بار دیگر در اعتراض به مخالفت با آزادی وی دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مریم نقاش زرگران، نوکیش مسیحی که پیش تر در پی عدم تمدید مرخصی به زندان اوین بازگشته بود، در اعتراض به مخالفت مسولین با آزادی وی از روز شنبه ۱۹ تیر ماه اعلام اعتصاب غذا کرد. این درحالی است که این زندانی عقیدتی از بیماری نارسایی قلبی رنج می برد و اعتصاب غذا سلامت وی را به خطر می اندازد.

سایت خبری صدای مسیحیان ایران در گزارشی اعلام کرد، خواسته این زندانی مسیحی که نزدیک به سه سال است دوران محکومیت غیر منصفانه خود را به دلیل ترویج مسیحیت سپری میکند، آزادی بی قید و شرط می باشد.

گفتنی است که مریم نقاش زرگران، پس از ۱۱ روز اعتصاب غذا، روز دوشنبه ۱۷ خردادماه با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیونی به مرخصی درمانی اعزام و در هفتم تیرماه در پی عدم تمدید مرخصی به زندان اوین بازگشت.

مریم نقاش زرگران، ۳۵ ساله، در اوایل زمستان سال ۱۳۹۱ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» توسط نیروی انتظامی احضار و به مدت سه روز در بازداشت موقت در بازداشتگاه پلیس امنیت مستقر در خیابان وزراء نگهداری می‌شود. هم‌زمان با بازداشت وی نیروهای امنیتی به منزل وی یورش برده و بعد از تفتیش منزل، وسایل شخصی و کتاب‌های مربوط به دین مسیحیت را ضبط می‌کنند. وی پس از انتقال به زندان اوین به مدت ۱۹ روز مورد بازجویی قرار می‌گیرد و سپس با تودیع وثیقه آزاد می‌شود.

خانم نقاش زرگران در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اجتماع و تبانی» به چهار سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره عیناً توسط دادگاه تجدیدنظر تائید می‌شود. وی از تاریخ ۲۴ تیرماه سال ۹۲ در بند نسوان زندان اوین در حال سپری کردن حکم می‌باشد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *