نوه خمینی: اعدام‌های ۶۷ “حاصل مدیریت امام” بود

چند روز پس از انتشار فایل صوتی سخنان آیت‌الله منتظری علیه اعدام‌های سیاسی سال ۶۷، روزنامه جمهوری اسلامی چاپ تهران، روز شنبه ٢٣ مرداد، متن سخنان علی خمینی، نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را در دفاع از این اعدام‌ها منتشر کرده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ار اف ای، علی خمینی، فرزند احمد خمینی یکی از متهمان اصلی اعدام‌های دهه ۶٠ گفته است: «ماجرای سال ۶۷ حاصل مدیریت امام» بوده است.
وی ادامه داده: «نظام باید با اینها چه می‌کرد؟ امروز یک عده دلسوز شدند می‌گویند چرا با اینها برخورد می‌کنید؛ چرا با منافقین برخورد کردید؛ چرا با بی‌حجاب برخورد کردید؛ چرا با کودن‌ها برخورد کردید؛ چه می‌کرد نظام با اینها؟ باید مبارزه می‌کرد، محکم هم باید برخورد می‌شد. الحمدالله شد و کشور آرامش را دید.»

وی آمار چندهزار نفری اعدام‌شدگان سال ۶۷ را «دروغ» خواند و گفت: «این عده معدودی را نظام با قدرت برخورد کرد و درست هم برخورد کرد و باید برخورد می‌کرد و درس عبرتی شد برای آیندگان».

آیت‌الله منتظری در سخنان خود در جلسه با هیئت قضایی که فایل صوتی آن به تازگی منتشر شده می‌گوید: «شخص احمدآقا پسر آقای خمینی هم از سه چهار سال قبل می‌گفت مجاهدین از روزنامه‌خوانش و مجله‌خوانش و اعلامیه‌خوانش همه باید اعدام بشوند».

Related posts

1 Comment

  1. masoud

    جد بزرگ با این کار ارامش به خاندان خمینی اورد نه به مملکت کاشکی عقل شاه می رسید با اعدام خمینی ارامش به چند نسل عطا میکرد.

    Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *