میزان ریزگردها در اهواز به ۱۰ برابر حد مجاز رسید

 رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت:در ساعت ۱۲روز جمعه میزان ریزگردها در آسمان اهواز یک هزار و ۵۳۶میکروگرم برمترمکعب گزارش شده است که ۱۰ برابر حد مجاز است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، شهریار عسکری جمعه بیان کرد: از صبح روز جمعه ۶ شهرستان در استان خوزستان درگیر پدیده گرد و غبار شده اند که اهواز بیشترین میزان ریزگردها را دارد.
وی گفت: همچنین طبق آخرین آمار به دست آمده میزان ریزگردها در سوسنگرد یک هزار و ۸۷، شوشتر ۷۲۷، امیدیه ۴۲۲، بهبهان ۱۲۹ و اندیمشک ۲۵۶ است.

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد: همچنین طبق آمار ساعت ۱۱ صبح امروز میزان ریزگردها در اهواز یک هزار و ۴۲۹، سوسنگرد یک هزار و ۲۲۱، شوشتر ۵۸۹، امیدیه ۳۸۳، بهبهان ۱۳۷ و اندیمشک ۲۱۰ میکروگرم برمترمکعب گزارش شده است که روند افزایش را نشان می دهد.

طبق پیش بینی هواشناسی استان دلیل این ریزگردها وزش بادشدید در داخل کشور و نیز کشور عراق است که تا پایان امروز ادامه دارد.

آخرین پدیده گرد و غبار شنبه هفته جاری در چهار شهرستان خوزستان رخ داد که بیشترین میزان گرد و غبار در شهرستان ماهشهر ۴٫۴ برابر حد مجاز بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *