دادستانی: تعلیق ۲ دفتر پخش سینمایی به دلیل تبلیغات شبکه ماهواره ای

از سوی دادستانی دو دفتر فیلمیران و نورتابان نمی‌توانند فیلم اکران کننند. نامه شورای صنفی نمایش نیز برای رفع تعلیق دفاتر از سوی وزارت ارشاد بی‌پاسخ مانده.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل ازخبرگزاری فارس، پخش تبلیغات فیلم‌های سینمایی از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان باعث شد تا بازپرس قضایی فعالیت سه شرکت پویا فیلم، نورتابان و فیلمیران را به حالت تعلیق درآورد.

حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی نیز دستور قوه قضائیه را مبنی بر برخورد با سینماگرانی که تیزر فیلم هایشان از شبکه ماهواره ای پخش شده است را رسانه ای کرد در میان نام ها به فعالیت سه دفتر پخش سینمایی شامل فیلمیران به مدیریت علیرضا سرتیپی، نورتابان به مدیریت محمدرضا صابری و پویافیلم به مدیریت عبدالله علیخانی نام های آورده شده است.

شنیده می شود از سوی دادستان دو دفتر فیلمیران و نورتابان نمی‌توانند فیلم اکران کنند و همین امر نگرانی را در میان سینماگران بیش از پیش کرده است. امروز رئیس شورای صنفی نمایش به این مهم اشاره کرد که هنوز نامه شورای صنفی نمایش برای رفع تعلیق دفاتر از سوی وزارت ارشاد اعلام نشده است.

دفاتر پخش و تهیه کنندگان  از ابتدا رفع این مشکل را به عهده وزارت ارشاد گذاشتند و در جلسات متعدد از مدیران وزارت ارشاد خواستند تا این مشکل را مرتفع کنند. شنیده ها حاکی از آن است که مدیران سازمان سینمایی تلاش هایی را همراه با مدیرعامل خانه سینما برای رفع این مشکل انجام داده اند اما هنوز نتوانستند نامه عدم تعلیق فعالیت دفاتر پخش را از قوه قضاییه بگیرند و این دفاتر همچنان در تعلیق هستند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *