دستور «آزار جنسی سازمان یافته» در مراسم تشییع اکبر هاشمی را کجا صادر کرد؟

در پی انتشار گزارش‌های متعدد از «آزارهای جنسی» در مراسم تشییع پیکر هاشمی رفسنجانی در راستای «ایجاد ناامنی برای بانوان» حاضر در مراسم، سایت خبری آمد نیوز به نقل از یک منبع آگاه از «سازمان یافته» بودن این آزارها خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، این منبع آگاه به شرط فاش نشدن نام و سمتش گفته است که «پیش از شروع مراسم، به نیروهای بسیج دستور داده شده بود در راستای ایجاد ناامنی برای زنان شرکت کننده در مراسم، اقدام کنند.»

این منبع آگاه خبری که خود نیز از اعضای سازمان بسیج مستضعفین است، می‌گوید: «فرماندهان بسیج پیش از شروع مراسم به ما گفته بودند کاری کنید که زنان فتنه‌گر از شرکت در مراسم پشیمان شوند.»

وی در ادامه می‌گوید: «برخی از اعضای بسیج به این حرکت اعتراض کرده و از اجرای دستور فوق به دلیل «غیراخلاقی» و «غیر شرعی» بودن از انجام آن امتناع کرده‌اند.»

آمدنیوز همچنین گزارش کرده است، این دستور غیر اخلاقی و غیر شرعی فرماندهان بسیج، پیش از این نیز اعلام و از طرف برخی از بسیجیان در مراسم‌های دیگری اجرا شده است.

در همین رابطه یک کاربر فضایی مجازی در خصوص شدت این آزارهای جنسی در نوشته است: «دقیقا! حجم وقاحتی تو چشم‌هاش بود، که کمتر دیده بودم. طرف هیچ توقع نداشت برگردم به اعتراض و دعوا؛ وقیحانه داد می‌زد زنی، اومدی وسط، همینه».

روزنامه‌نگار زن دیگری چنین درباره اتفاق‌ها اظهارنظر کرد: «این درد مشترک همه زن‌هایی بود که امروز خواستن شرافتمندانه تو تشییع حاضر بشن اما یک سری بیمار جنسی فقط سبب آزار رسوندن و اذیت کردن بودن».

روزنامه‌نگار دیگری در تایید این مسأله چنین نوشت: «چند تا از همکاران و دوستان من امروز اینو تایید کردند، چه خبره واقعا؟ عقده‌های جنسی فرو خورده حتی اینجا هم فرصت تبلور پیدا می‌کنه؟»

آمنه شیرافکن خبرنگار شرق نیز نوشت: امروز یه حال غریبی بود، قبلا تو این مدل حضور خیابانی این همه آزار جنسی نبود، این بار خیلی محسوس بود، گویی که اخلاق بار خودش رو بسته…

هنگامه شهیدی روزنامه‌نگار و فعال سیاسی نیز در توییتی از آزار جنسی خود خبر داد و نوشت که «در پی شدت این آزارها، به بالای ماشین وزیر دفاع پناه برده که در آن‌جا سوژه عکاسان شده است.» وی پس از دقایقی این توییت را حذف کرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *