پزشکی قانونی: فوت بیش از ۳ هزار تن بر اثر سوءمصرف مواد مخدر در سال ۹۵

سازمان پزشکی قانونی، از مرگ سه هزار و ۱۹۰ تن بر اثر سوءمصرف مواد مخدر طی سال گذشته (۱۳۹۵) در کشور و در عین حال از رشد ۲ / ۶ درصدی این تلفات در کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن (۱۳۹۴) خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، سازمان نظام پزشکی در گزارشی اعلام کرد: «در سال گذشته از کل تلفات مواد مخدر در کشور ۲ هزار و ۸۴۷ تن، مرد و ۳۴۳ تن زن بودند این در حالی است که شمار مردان فوت شده بر اثر سوءمصرف مواد در سال قبل از آن ۲ هزار و ۶۷۶ و زنان ۳۲۷ تن بود.»

تهران دارای بیشترین و خراسان جنوبی دارای کمترین تلفات مواد مخدر 

بر اساس این گزارش در این مدت استان‌های تهران با ۷۷۵،‌ فارس با ۲۵۴ و خراسان رضوی با ۲۴۱ فوتی، بیشترین و استان‌های خراسان جنوبی با ۹، ایلام با ۱۰ و بوشهر با ۱۷ فوتی کم‌ترین آمار تلفات اعتیاد را داشته‌اند.

در ادامه این گزاش آمده است، در سال گذشته بیشترین متوفیات سوءمصرف مواد مخدر بر اثر مسمومیت حاد، جان خود را از دست دادند که شمار این افراد یکهزار و ۸۸۲ تن ثبت شد؛ در این مدت ۸۵۱ تن نیز به دلیل عوارض مصرف طولانی‌مدت و ۴۵۷ تن نیز به دلیل مصرف روان گردان‌ها جان باختند.

در سال ۱۳۹۵ بیشترین آمار تلفات سوءمصرف مواد مخدر با ۳۱۸ فوتی در اسفند ماه و کم‌ترین آن با ۲۱۵ تن در فروردین‌ماه گزارش شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *