از ملاقات وحید صیادی‌نصیری با خانواده‌اش جلوگیری شد/ اعلام اعتصاب غذای خشک

وحید صیادی‌نصیری که از ۲۳ اردیبهشت‌ماه در اعتراض به ممنوع‌الملاقاتی‌اش و فشارهای واردشده در اعتصاب غذا به سر می‌برد، صبح روز جاری به دلیل مخالفت مجدد مسئولان زندان اوین از ملاقات با خانواده‌اش محروم مانده و اعلام اعتصاب غذای خشک نموده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، وحید صیادی‌نصیری در هفته گذشته در پی مورد ضرب و شتم قرار گرفتن از سوی یکی از زندانیان بند چهار، به دستور مسئولین ممنوع‌الملاقات و تهدید به پرونده‌سازی شد؛ این زندانی سیاسی نسبت به این شرایط از روز شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه دست به اعتصاب غذای تر زده و به دنبال جلوگیری مسولان از ملاقات امروز وی با خانواده اش اقدام به اعتصاب غذای خشک کرده است.

وحید صیادی‌نصیری در چهارمین روز از اعتصاب غذا بیش از نیم کیلوگرم کاهش وزن داشته و فشار او یازده روی هفت بوده است.

متن کامل نامه اعتصاب غذای تر و خشک وحید صیادی‌نصیری که خطاب به رئیس اندرزگاه چهار، «میثم باقری»، نگاشته شده است، در پی می‌آید:

«با سلام

اینجانب وحید صیادی نصیری با عنایت به حق قانونی خود جهت برخورداری از ملاقات کابینی و حضوری، اینکه در حال حاضر این حق قانونی از بنده دریغ شده است، با توجه به مسئولیت حقوقی رئیس اندرزگاه چهار در مورد اعطای ملاقات به زندانیان سیاسی همانند زندانیان معمولی و اینکه تا کنون هیچ‌گونه تسهیلاتی به بنده اعطا نشده است، من از امروز سه شنبه مورخ ۲۶/۲/۱۳۹۶ اعلام اعتصاب غذای خشک و تر می‌نمایم.

بدیهی است هرگونه مسئولیت جانی و حقوقی این قضیه با شخص رئیس اندرزگاه چهار خواهد بود.»

گفتنی است که علیرغم برگزاری دادگاه تجدیدنظر برای آقای صیادی‌نصیری تا کنون حکم وی ابلاغ نگشته و مسئولین بند نیز در شش ماه گذشته از ارسال نامه‌های این زندانی سیاسی به قوه قضاییه و دادگاه خودداری کرده‌اند.

وحید صیادی‌نصیری پس‌ازاینکه در روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت، از سوی یکی از زندانیان شیعه مورد ضرب و شتم قرار گرفت، به سالن دیگری منتقل شد که در آن زندانیان معتاد و داعشی نگهداری می‌شود؛ مسئولین زندان در پاسخ به اعتراض این زندانی سیاسی به وضعیت نگهداری‌اش وی را به پرونده‌سازی تهدید کرده‌اند.

این زندانی سیاسی همچنین در جلسه‌ای که با حضور چهار محالی، رئیس بازداشتگاه اوین، توسلی، معاون وی و میثم باقری، رئیس اندرزگاه، برای رسیدگی به این مسئله تشکیل شده بود، بحث اصل تفکیک جرائم را مطرح کرده و خواستار انتقال به بند دیگری می‌شود اما درخواست او با برخورد بسیار تند و توهین‌آمیز این مسئولین مواجه می‌گردد.

وحید صیادی‌نصیری علیرغم اینکه از یک ماه پیش اعلام نموده که امنیت جانی ندارد تا کنون مسئولین هیچ‌گونه اقدامی برای تغییر بند وی انجام نداده‌اند و در حال حاضر  این زندانی عقیدتی در شرایط روحی بسیار بدی به سر می‌برد.

پیش‌تر نیز تارنگار حقوق بشر در ایران در این خصوص گزارش کرده بود؛ «حسن بهاری جوان» که فردی متعصب در مذهب شیعه است، به وحید صیادی‌نصیری هشدار داده  بود: «بر پایه گفته قران تو منافق هستی و باید نابود شوی و من این کار را در راه اسلام انجام می‌دهم.»

پس از این تهدید توسط زندانی مذکور، در ساعت ۴: ۴۰ دقیقه سحرگاه روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه، «حسن بهاری جوان» با حمله به وحید صیادی‌نصیری، او را از ناحیه شکم، پهلو و کلیه مورد ضرب و شتم و لگدکوبی قرار داده است.

لازم به یادآوری است، وحید صیادی‌نصیری، پیش‌تر نیز در ۲۶ بهمن‌ماه، از سوی دو تن از زندانیان جرائم خطرناک مورد ضرب و شتم و هتاکی قرار گرفت و از ناحیه گردن آسیب دید. وی به دنبال این واقعه، از تاریخ ۲۷ بهمن در اعتراض به نگهداری‌اش دربند چهار زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زد و در هشتم اسفندماه با وعده مسئولین مبنی بر انتقال به بندهای دیگر اعتصاب خود را متوقف کرد؛ وعده‌ای که تا این لحظه محقق نشده است.

وحید صیادی‌نصیری که از ۲۲ آبان ماه از بند هشت به بند چهار زندان اوین منتقل شده است، تاکنون بارها با مسئولین زندان در خصوص انتقالش به بند زندانیان سیاسی صحبت و اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود اعلام کرده است؛ بااین‌حال مسئولین تاکنون واکنشی به درخواست وی نداشته و در خصوص انتقال او به بند زندانیان سیاسی اقدامی نکرده‌اند.

وحید صیادی‌نصیری در مهرماه سال ۹۴ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و از سوی دستگاه قضایی به تحمل هشت سال حبس محکوم گشته است.

این زندانی سیاسی پیش‌ازاین نیز به مدت چهل روز در اعتراض به بلاتکلیفی پرونده خود دست به اعتصاب غذا زد و با وعده مسئولین مبنی بر ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر به اعتصاب خود پایان داد. بااین‌حال دستگاه قضایی همچنان از رسیدگی به پرونده‌ی وی و صدور حکم قطعی خودداری می‌کند.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *