بند چهار اوین؛ ضرب و شتم یک زندانی سیاسی از سوی زندانیان جرائم مالی و انتقال به بهداری در پی وخامت حال

فرزام الهی پرست، زندانی سیاسی بند چهار زندان اوین، طی روزهای گذشته از سوی زندانیان جرائم مالی این بند مورد هتاکی و ضرب و شتم قرار گرفته و در پی وخامت حال به بهداری زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، فرزام الهی پرست، زندانی سیاسی- امنیتی که بر خلاف اصل تفکیک جرائم در بند چهار اوین نگهداری می‌شود، در اواخر هفته گذشته از سوی زندانیان مالی و جرائم خطرناک در این بند ضرب و شتم شده و از ناحیه گردن، کمر و پا مجروح شده است.

این زندانی سیاسی سپس به دلیل وضعیت نامساعد جسمانی به بهداری منتقل و برای ساعاتی تحت درمان قرار گرفته است.

عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و ضرب و شتم زندانیان سیاسی از سوی سایر زندانیان مسبوق به سابقه است. 

در ماهه‌ای اخیر زندانیان سیاسی دیگری ازجمله وحید صیادی نصیری، مهدی رجبیان، امیر امیرقلی، کیوان کریمی، مجید مقدم و مسعود سیفی زاده از سوی دیگر زندانیان در بندهای عمومی مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.

فرزام الهی پرست، فعال حقوق بشر که سابقه دستگیری در سال ۸۷ را دارد، اخیراً از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده و در حال حاضر در بند چهار زندان اوین به سر می‌برد.

شایان ذکر است، اندرزگاه چهار زندان اوین اختصاص به زندانیانی با جرائم مالی و مواد مخدر دارد و افرادی با بیماری‌های واگیردار ازجمله هپاتیت و اچ ای وی نیز در این بند نگهداری می‌شوند که این مسئله سلامت سایر زندانیان بند را به خطر می‌اندازد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *