جان معلم فدای دانش‌آموزان خاشی شد

حمیدرضا گنگو زهی در اوج محرومیت، جان ۵۳ دانش‌آموز روستای نوکجو روتک خاش را با نثار زندگی خود، نجات داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از مهر، بار دیگر حادثه‌ای تلخ برای یک معلم در سیستان و بلوچستان رقم خورد، این بار خبری از ترور و شهادت نبود، این بار ایثار رنگ و بویی دیگر داشت، مردم این دیار نشان دادند که ایثارگران خوبی در نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، این بار یک معلم با نثار زندگی خود، جان دانش‌آموز خاشی را در سایه کمبود امکانات و فقر زیرساخت‌های آموزشی نجات داد.

عصر دیروز اتفاقی تلخ رقم خورد و روزگار خوش، لطافت هوا و شادی دانش آموزان دبستانی نوکجو روتک خاش را به خاطره‌ای سیاه در اذهان این آینده‌سازان ایران اسلامی تبدیل ساخت که حسب یقین سال‌ها از ذهن ۵۳ دانش‌آموز این مدرسه پاک نخواهد شد.

هنگام زنگ تفریح که بچه‌ها بیرون کلاس بودند، گردباد شدیدی می‌وزد و معلمان که متوجه ریزش دیوار بر روی بچه‌ها می‌شوند سریع برای نجات آنان اقدام کرده اما سرعت و قدرت گردباد به حدی زیاد بود که آوار مرگبار دیوار این دو معلم فداکار را زمین گیر می‌کند و آنان میان دیوار و بچه‌های حائل نجات می‌شوند.

علیرضا نخعی مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان دراین‌باره گفت: در پی این حادثه تلخ که به سبب فروریختن دیوار نم‌کشیده یکی از منازل اطراف مدرسه رخ داد، یکی از معلمان به نام حمیدرضا گنگوزهی جان باخت و عبدالرئوف شهنوازی معلم فداکار دیگر هم‌اکنون در بیمارستان بستری است.

این معلم به خوبی ایثار را به دانش آموزان خود درس داد اما چرائی نبود دیوار بر دور مدرسه به‌منظور تفکیک سازی محیط خود جای سؤال دارد که جوابش را نثار جان یک معلم به تلخی داد!

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *