عباس لسانی: درصورت جلوگیری از آزادی‌ام، اعتصاب غذا خواهم کرد

عباس لسانی، فعال مدنی محبوس زندان عادل آباد شیراز، اعلام کرد؛ در صورت جلوگیری از آزادی وی در موعد مقرر دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، عباس لسانی که از خردادماه ۹۴ در حال سپری کردن دوران محکومیت یک ساله خود در زندان عادل آباد شیراز می‌باشد، در پی فشارهای وارده بر خانواده‌اش و نیز بازگشایی پرونده ایی جدید؛ هشدار داد که در صورت عدم آزادی او در موعد مقرر شده اقدام به اعتصاب خواهد کرد.

این فعال مدنی آذری زبان در بخشی از نام‌هایی که در خبرگزاری‌های محلی انتشاریافته است اعلام کرد: «اگر در تاریخ ۲۹ اردیبهشت که روز پایان دوره حبس یک‌ساله‌ام می‌باشد، آزادی‌ام با موانع روبرو شود، از تاریخ ۳۰ اردیبهشت به اعتصاب غذا مبادرت خواهم ورزید.»

لازم به ذکر است که عباس لسانی، روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه، جهت رسیدگی به پرونده جدید، به شعبه ۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب شیراز منتقل شد و از سوی بازپرس پرونده به «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام» متهم شد.

عباس لسانی، فعال مدنی که سابقه بازداشت و زندانی شدن‌های متعددی دارد، صبح روز چهارشنبه سی و یکم تیرماه، هنگام مراجعه به محل کار از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد. پس‌ازاین، وی در بیست و یکم آبان ماه ۱۳۹۴، بدون اطلاع قبلی، از زندان اردبیل به زندان شیراز منتقل شد و از لحظه تبعید به زندان شیراز این زندانی ممنوع‌الملاقات شده است.

وی در شعبه اول دادگاه استان اردبیل در خردادماه، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *