بازداشت یک مدیر دولتی در قزوین به دلیل حمایت از نرگس محمدی

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از بازداشت مدیر روابط عمومی یکی از ادارات دولتی قزوین به اتهام «دعوت و حمایت از فتنه‌گران در فضای مجازی» خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، صادقی‌نیارکی اتهام این فرد را «فعالیت در فضای مجازی» با «دعوت کاربران به پیوستن کمپینی با عنوان حامیان یکی از فتنه‌گران به نام ن.م [نرگس محمدی] در شبکه‌های اجتماعی» دانست. به گفته او بعد از این اتفاق «تعداد بی‌شماری از اهالی رسانه و عموم مردم نسبت به اقدام صورت گرفته و دعوت به حمایت از فتنه‌گران توسط مدیر روابط عمومی یکی از دستگاه‌های دولتی در قزوین واکنش نشان دادند که نسبت به بازداشت این فرد اقدام شد.»

سایت خبری زیتون، در این باره نوشت؛ پس از اعلام و تایید حکم ۱۶ سال حبس برای نرگس محمدی، فعال حقوق‌بشر و نایب رییس کانون مدافعان حقوق‌بشر، چند کمپین در فضای مجازی در حمایت از او تشکیل شد. کمپین‌هایی که با استقبال عمومی مواجه و حتی منجر به نوشته شدن دو نامه از سوی نمایندگان مجلس در اعتراض به این حکم شد.
صادقی‌نیارکی اضافه کرد: « که هرگونه اقدام در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی رصد شده و همه عموم مردم و همچنین مسؤولان باید بدانند که اجرای قانون در فضای مجازی هیچ تفاوتی با فضای حقیقی نداشته و چه بسا قاطع‌تر و دقیق‌تر هم اجرا می‌شود، به همین دلیل افراد ضمن رعایت شئون نظام مقدس جمهوری اسلامی و احترام به قوانین و مقررات از ارتکاب به تخلف در شبکه‌های اجتماعی پرهیز کرده و ابزار دست فتنه‌گران نشوند.
خبرگزاری فارس، این مدیر دولتی بازداشت شده را ع.ر معرفی کرد و نوشت که او مدیر روابط عمومی یکی از ادارات دولتی در قزوین است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *