بازداشت فردی در استان گلستان به اتهام مدیریت کانال تلگرامی

رئیس پلیس فتا در گلستان از بازداشت فردی که اقدام به «انتشار تصاویر مستهجن» در سطح گسترده در یکی از شبکه های اجتماعی موبایلی نموده بود، خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، وحید صاحبکاران عصر امروز اظهار داشت: انتشار تصاویر غیراخلاقی و مستهجن» در فضای مجازی و ترغیب و تحریک افراد به دستیابی به این‌گونه تصاویر برابر ماده ۱۴ و  ۱۵ قانون مجازات جرایم رایانه‌ای جرم است و پلیس فتا با رصد شبانه‌روزی این فضا با  منتشرکنندگان این‌گونه تصاویر برابر قانون رفتار خواهد کرد.

وی در مصاحبه با فارس افزود: کارشناسان این پلیس با رصد فضای مجازی کانالی با چند هزار عضو را رصد کردند که در زمینه انتشار تصاویر مستهجن  و ترغیب و تشویق افراد به اعمال منافی عفت فعالیت می نمود که پس از هماهنگی با مرجع قضایی  دستگیری مدیر کانال مذکور در دستور کار این پلیس قرار گرفته که با  فعالیت‌های فنی و  تخصصی صورت گرفته، فردی به هویت”ز.ط” شناسایی و دستگیر شد که در ادامه مشخص شد نامبرده علاوه بر این کانال، ۴ کانال و گروه دیگر را  نیز با چندین هزار عضو مدیریت می کند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان گفت: این فرد پس از دستگیری انگیزه خود را از انجام این عمل مجرمانه عدم آگاهی از قانون و ایجاد سرگرمی برای افراد و تشویق از سوی برخی دوستان در خصوص راه اندازی  و گروه کانال‌های مختلف اعلام کرد.

صاحبکاران اظهارداشت: پرونده برای سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *