تائید حکم ۱۴ سال حبس تعزیری ۸ شهروند بهائی ساکن بندرعباس

شعبه ۲ دادگاه تجدید نظر استان هرمزگان، حکم ۱۴ سال حبس تعزیری ۸ شهروند بهائی ساکن بندرعباس را عینا تائید کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ادیب حق پژوه، فرهاد امری، مارال راستی، آرش راسخی، مهناز جان‌نثار، نسیم قنواتیان، امید آفاقی و روح الله افشار، شهروندان بهائی ساکن بندرعباس، پیشتر توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی علی بلادر، مجموعا به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

این شهروندان در بهار ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی با پایان مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان آزاد شده بودند.

این شهروندان بهائی در دی‌ماه ۱۳۹۹، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی علی بلادر محاکمه و به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور» مجموعا به ۱۴سال حبس تعزیری محکوم شدند. از این میان نسیم قنواتیان، مارال راستی، مهناز جان نثار، روح الله افشار، آرش راسخی و امید آفاقی هرکدام به ۲ سال حبس تعزیری و ادیب حق پژوه و فرهاد امری هرکدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. این حکم در بهمن‌ماه ۱۳۹۹، توسط دادگاه تجدید نظر استان هرمزگان عینا تائید شد.

گفتنی است این شهروندان به‌عنوان مجازات تکمیلی هریک به دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی، ممنوعیت از شرکت در جلسات ضیافت و گردهمایی بهائیان و الزام بر گذراندن پنج جلسه مشاوره در خصوص مسائل فرقه‌ای زیر نظر اساتید موسسه اندیشه سجادیه بندرعباس محکوم شده‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *