صدور مجدد حکم حبس برای حسن رستگاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه

حسن رستگاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه، از سوی دادگاه ارومیه به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه حسن رستگاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه را به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد. این درحالی است که این زندانی سیاسی هم اکنون در حال گذراندن محکومیت ۱۷ ساله خود در زندان ارومیه می باشد.

جلسه دادگاه حسن رستگاری، روز سه شنبه ۲۶ مردادماه، در شعبه‌ی ۱۱ دادیاری ارومیه برگزار شده بود.

گفتنی است که جلسه بازپرسی وی، در تاریخ سوم تیرماه در شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه، برگزار گشت. این زندانی سیاسی پیش تر از سوی مسئولین زندان تهدید شده بود که درصورتی که اخبار وضعیت وی در دوران حبس در بیرون از زندان منتشرشود، پرونده ی جدیدی علیه او گشوده خواهد شد.

شایان ذکر است که روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه، حسن رستگاری، زندانی سیاسی و یکی از زندانیان جرائم مالی دچار درگیری لفظی شده که در پی این مشاجره، مسئولین به همراه چند تن از مأموران با مراجعه به بند «روانی» زندان، حسن رستگار را مورد ضرب و شتم قراردادند که در اثر آن دو انگشت این زندانی به‌شدت صدمه‌دید و پس از آن وی به سلول انفرادی منتقل‌شد.

پیش‌تر در روز سه‌شنبه ۱۱ خردادماه نیز، حسن رستگاری، از سوی مأموران زندان مورد ضرب و شتم قرارگرفته و به سلول انفرادی منتقل‌شده بود.

حسن رستگاری، شهروند ۲۳ ساله ساکن شهر ارومیه در ۵ آبان ماه سال ۹۳ در پی شرکت در تجمعات حمایتی از مقاومت کوبانی در شهر ارومیه  بازداشت به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. این زندانی سیاسی از سوی دادگاه انقلاب شهر ارومیه به اتهام «اخلال در نظم عمومی»، «اقدام علیه امنیت ملی» و «همکاری با پژاک» مجموعاً به ۱۷ سال حبس محکوم شد که حکم صادر عیناً در دادگاه تجدیدنظر تائید شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *