فردا؛ تجمع اعتراضی در حمایت از آرش صادقی مقابل زندان اوین

شماری از فعالین مدنی و نزدیکان آرش صادقی با انتشار فراخوانی اعلام کردند تجمعی در حمایت از این زندانی سیاسی که از هفتاد روز پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برد، فردا دوشنبه سیزدهم دی‌ماه ساعت ۹ صبح در مقابل زندان اوین برگزار خواهند کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، نزدیکان آرش صادقی و فعالین مدنی با انتشار فراخوان به تجمعی در حمایت از این زندانی سیاسی که هفتادمین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذارد، گفتند فردا سیزدهم دی ماه، ساعت ٩ صبح مقابل زندان اوین تجمع خواهند کرد.

متن این فراخوان در پی می‌آید:

“مادران، برادران و خواهرانمان تصمیم گرفته‌اند در حمایت از خواسته‌های برحق آرش صادقی که در هفتادمین روز اعتصاب قهرمانانه‌اش با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند، فردا سیزدهم دی ماه، ساعت ٩ صبح مقابل زندان اوین تجمع کنند؛ انسان آزاده‌ای در راه مبارزه برای آزادی و برای نجات عشق و دفاع از حقوق انسانی‌اش در آستانه‌ی مرگ قرار دارد و این چند روزه به چشم دیده این که حمایت‌هایمان بی تأثیر نیست؛ کنارشان بایستیم و از آرش و دیگر یاران دربند حمایت کنیم مبادا در پایان این کابوس تلخ به جای چشیدن طعم شیرین پیروزی، روبروی آینه و پیش وجدانمان شرمسار و سرافکنده باشیم”.

آرش صادقی، زندانی سیاسی که در اعتراض به بازداشت و نقض مکرر قانون در پرونده خود و همسرش، گلرخ ایرایی، از روز دوشنبه سوم آبان ماه سال جاری، اقدام به اعتصاب غذا کرده است، در نخستین ساعات هفتادمین روز از اعتصاب غذا، دچار تهوع شدید و بالا آوردن لخته‌های خون شده و در وضعیت بحرانی قرار دارد. این در حالی است که مسئولین دادسرای اوین روز جاری برخلاف دستور دادستانی با مانع‌تراشی برای وثیقه گلرخ ایرایی، از آزادی وی جلوگیری کردند.

پیش‌تر نیز مسئول زندان اوین خطاب به آرش صادقی گفته بود: “زنده نمی‌گذارم از این زندان خارج شوی”.

آرش صادقی پس از ۷۰ روز اعتصاب غذا قادر به تکلم نبوده و با توجه به افت شدید فشار (۶ روی ۷)، بیش از نوزده کیلو کاهش وزن، بیهوشی‌های پیاپی، مشکلات کلیوی و معدوی، ازکارافتادن ۷۰ درصد کلیه‌ها، بالا آوردن لخته‌های خون، چسبندگی روده، آریتمی قلب، تپش قلب و همچنین تنگی تنفس، خطر مرگ وی را تهدید می‌کند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *